وبلاگ

چاپ طرح اختصاصی روی پارچه

چاپ طرح اختصاصی روی پارچه

انواع چاپ پارچه

با استفاده از روش های مختلف چاپ پارچه انجام می شود. جنس پارچه نیز می تواند تعیین کننده نوع روش چاپ روی پارچه باشد. از روش های چاپ روی پارچه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

✔️غلتکی پارچه یا روتاری

✔️اسکرین 

✔️سابلیمیشن 

✔️مستقیم پیگمنت 

✔️مستقیم راکتیو

✔️حرارتی 

✔️شابلون استنسیل 

✔️باسمه (Block printing)

✔️اسپری 

✔️دیجیتالی مستقیم روی پوشاک (DTG)

در هر یک از روش های چاپ روی پارچه ، استفاده از رنگ ، معمولاً به صورت خمیر غلیظ شده ، با تثبیت ، معمولاً با بخارپز یا گرم کردن ، و سپس از بین بردن رنگ اضافی با شستشو ، به دنبال دارد. سبک های چاپ به عنوان مستقیم ، تخلیه یا مقاومت طبقه بندی می شوند. در چاپ مستقیم ، خمیرهای رنگی مستقیماً روی پارچه چاپ می شوند. برای چاپ تخلیه ، پارچه ابتدا با رنگ زمینه رنگ می شود ، که توسط واکنش دهنده ها یا مواد کاهنده حمل شده در خمیر چاپ از بین می رود. این عمل ممکن است طرح تخلیه شده را روی زمینه رنگی سفید نشان دهد ، اگرچه خمیر چاپ نیز ممکن است حاوی مواد رنگی باشد که توسط عامل تخلیه از بین نرفته و یک طرح رنگی تولید می کند

انواع چاپ پارچهچاپ روی پارچه مخمل

پارچه مخمل بافتی نرم ک لطیف دارد و به عنوان پرده و کوسن های رومیزی استفاد می شود.

پارچه مخمل نوعی پارچه کرکی است که می تواند از الیاف مختلفی باشد

پارچه مخمل چند نوع مختلف دارد که عبارتند از:

✔️مخمل مرمر

✔️مخمل پنبه 

✔️مخمل ولور

✔️مخمل براق 

✔️مخمل خرد شده 

چاپ روی پارچه مخمل به دلیل ظاهر زیبا و شیک این پارچه مشتریان زیادی تمایل دارند تا تصاویر دلخواه‌شان را روی آن ها چاپ کنند و برای دکوراسیون داخلی به عنوان تابلو تزئینی و رومیزی به کار ببرند. از این روش می توان برای چاپ کتیبه های مذهبی بهره جست.

 

🔥مشاهده جدیدترین مدل‌های پارچه مخمل در فروشگاه دیبا شهر

 

چاپ روی کوسن

چاپ روی پارچه هازان

این پارچه الیاف ضخیمی دارد و از استحکام بالایی برخوردار است و معمولا به عنوان پرده استفاده می شود.

پارچه هازان نوعی پارچه مخمل است و قدرت رنگ پذیری بالایی دارد لذا از آن برای چاپ طرح ها استفاده می شود.

مزایا: برای چاپ طرح روی پارچه هازان محدودیتی در مورد طرح و رنگ وجود ندارد.

این پارچه قابل شستشو و ضد حساسیت می باشد.

برای دکوراسیون داخلی و خارجی بسیار مناسب است.

قیمت چاپ‌روی پارچه هازان: به نوع پارچه, طول و عرض پارچه,شکل طرح و مقدار جوهر به کار رفته بستگی دارد.

چاپ روی پارچهچاپ روی پارچه نخی

چاپ بروی پارچه نخی به صورت زیر است:

در این روش پارچه را روی تی شرت یا مانتو مدنظر می گذارند و کاغذ سابلیمیشن معمولی را روی آن قرار می دهند سپس با پرس حرارتی طرح مدنظر را چاپ می کنند.

پارچه نخی یکی از محبوب ترین پارچه های جهان و یکی از قدیمی ترین پارچه هاست. این پارچه یک فیبر طبیعی است که از هسته بذر گیاه پنبه به دست می آید. پنبه را می توان بافته یا پارچه ای بافت ، با 2 نوع بافت معمول ، ساده و پارچه ای. یک ساتن بافی نیز وجود دارد که ساتن تولید می کند.

با سفارش چاپ بروی پارچه نخی می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

پارچه نخی چاپ شده برای محیط ، بدن شما مفید است پارچه های نخی از استحکام ، دوام  بیشتر و چروک شدن کمتر برخوردار هستند.

چاپ روی‌پارچه نخی نرم ، طبیعی و قابل تنفس است که ضد آلرژی است ، به این معنی که پوست حساس را تحریک نمی کند و آلرژی ایجاد نمی کند. پارچه نخی فاقد مواد شیمیایی است  و برای پوشیدن نزدیک به بدن در تمام فصول عالی است. این رطوبت را جذب کرده و از پوست دور می کند و همچنین می تواند گرما را از بین ببرد و شما را خنک نگه دارد.

🔥 جدیدترین مدل‌های پارچه نخی در فروشگاه دیبا شهر 

 

چاپ پارچه دیجیتال

چاپ بروی پارچه دیجیتالی نیز یکی از مرسوم ترین روش های چاپ بر روی پارچه است که می تواند دارای طرح و رنگ های متنوع باشد.

چاپ روی پارچه دیجیتال روشی نسبتاً جدید برای چاپ روی‌پارچه است. چاپ دیجیتال پارچه آینده خوبی دارد و طرح های آن به مد روز است. چاپ دیجیتال پارچه ابزارهای مورد نیاز طراحان مد را برای آزمایش و کاوش در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که به آنها امکان می دهد مجموعه های خود را سریعتر و کارآمدتر از همیشه ایجاد کنند. با استفاده از چاپ دیجیتال روی پارچه ، طراحان مد می توانند با تنوعی بسیار در طراحی رنگ و مدل های مختلف اقدام به تولید و طراحی انواع لباس و تی شرت بپردازند.

با دستگاه های دیجیتال می توان نقش و طرح های دلخواه را با کیفیت و  دوام بالا و به سرعت روی پارچه ها چاپ کرد.

در روش چاپ روی پارچه دیجیتال طرح مدنظر با استفاده از یک پرینتر روی پارچه چاپ می گردد.

طرح مدنظر به وسیله کامپیوتر به پرینتر داده می شود و پرینتر ان طرح را روی پارچه چاپ می کند. چاپ دیجیتال یک چاپگر جوهر افشان برای پارچه است. چاپگر یک رول پارچه را از طریق چاپگر جوهر افشان در قالب بزرگ تغذیه می کند و طرح مستقیماً روی پارچه چاپ می شود.

چاپ دیجیتال معمولاً روی پارچه سفید انجام می شود – بنابراین چاپ نقاط سفید روی پس زمینه سیاه باعث می شود تا تمام سطح سیاه چاپ شود و “نقاط سفید” چاپ نشده باقی بماند. چاپ دیجیتال روی پارچه کاملاً برای چاپ عکس ، الگوهای دقیق ، انتقال صدا و طرح های پیچیده گرافیکی کار می کند.

مهم ترین معایب چاپ بروی پارچه دیجیتال از بین رفتن طرح بعد از چندین بار شستشو است. بنابراین نیاز به شست و شو در دفعات کم دارد.

از روش چاپ بروی پارچه دیجیتال نمی توان برای چاپ روی هر پارچه ای استفاده کرد و باید پارچه های مناسب و خاص برای چاپ روی‌پارچه ای انتخاب شوند.

چاپ پارچه دیجیتالاز مزایای این کار می توان به سرعت و کیفیت بالا اشاره نمود.

چاپ یروی پارچه به روش دیجیتالی می تواند روی موارد زیر انجام شود:

تی شرت

پیراهن ورزشی

پیراهن مجلسی

کیف

🔥 جدیدترین مدل‌های پرده پانچی در فروشگاه دیبا شهر 

چاپ پارچه سابلیمیشن

چاپ روی پارچه سابلیمیشن برای ایجاد تصاویر روی انواع پارچه به کار می رود و دارای ویژگی های زیر می باشد:

⬅️مقرون به صرفه است.

⬅️تصاویر چاپ شده در برابر شستشو و نور خورشید مقاوم هستند.

⬅️محدودیت رنگ ندارند.

⬅️تصاویر ماندگاری بالایی دارند.

در این روش از جوهری استفاده می کنند که در دمای دویست درجه سانتی گراد از حالت جامد به حالت گاز تبدیل می شود و اینگونه طرح ها را چاپ می کند. روش چاپ روی‌پارچه سابلیمیشن با استفاده از جوهر و گرما ، یک طرح را به یک ماده یا پارچه منتقل می کند.

در دنیای پوشاک ، این از آنجا که اجازه چاپ کامل لباس را می دهد – طرح هایی که از لبه به درز استفاده می شود ، یک بازی را تغییر می دهد.

ابتدا یک طرح روی کاغذهای مخصوص چاپ می شود. جوهرهایی که استفاده می شوند وقتی تحت حرارت قرار می گیرند تبدیل به گاز می شوند ، سپس با پارچه ترکیب می شوند و به طور دائمی روی پارچه چاپ می شوند. این اثرات دائمی هستند و کمتر در معرض محو شدن هستند ، زیرا جوهر در پارچه یا بستر جاسازی شده است نه اینکه مانند یک چاپ معمولی روی آن قرار گیرد.

گرما منافذ پارچه را باز می کند ، سپس با فشار وارد شده جوهر خنک می شود و به حالت جامد برمی گردد.

نتیجه یک تصویر دائمی و تمام رنگی است که از زیر لایه ترک نمی خورد ، پوست نمی گیرد و شسته نمی شود. این فرآیند اجازه می دهد تا جوهر بدون تبدیل شدن به مایع ، کمی شبیه یخ خشک ، از حالت جامد به گاز تبدیل شود. تبدیل توسط گرما آغاز می شود و توسط فشار کنترل می شود.

این روش چاپ دیجیتال سریع و موثر در حال افزایش در محبوبیت سفارشات دسته ای کوچکتر و طرح هایی است که به جزئیات متکی هستند. چاپ تصعید همچنین به عنوان “همه چاپ” شناخته می شود زیرا به شما امکان می دهد طرحی را انتخاب کنید که به معنای واقعی کلمه از درز به درز باشد.

چاپ پارچه سابلیمیشندر واقع ابتدا طرح را روی کاغذ چاپ می کنند و سپس کاغذ را روی پارچه قرار می دهند و با گرما دادن به کاغذ,جوهر ها تصعید می شوند و روی پارچه می نشینند.

معایب: قیمت گرانی دارد.

مزایا: کاغذهای مورد استفاده در آن ارزان هستند.

برای چاپ طرح ها روی بشقاب و سایر اجناس به کار می روند.

چاپ روی‌پارچه سابلیمیشن در موارد زیر کاربرد دارد:

فناوری سابلیمیشن برای ایجاد پس زمینه های بزرگ ، دیوارپوش ها ، هنر بوم و سایر موارد سفارشی ایده آل است. این فرصت های گرافیکی را برای طراحان داخلی ، فروشگاه های تجاری و سایر متخصصان خلاق ایجاد می کند تا طرح ها ، آرم ها ، مارک ها و الگوها را روی طیف گسترده ای از مواد قرار دهند.  و با هد های چاپ پیشرفته و هشت کاناله که حاوی 180 نازل در هر کانال هستند، هنر و دکوراسیون شما درجه بندی های صاف ، رنگ متراکم و جزئیات خوب را به نمایش می گذارد. در نتیجه اگر بخواهید دکوراسیون محیط کار و یا دکوراسیون منزل را با توجه به به این فناوری تغییر دهید و با جدید ترین مد ها روز سال 2020 پیش بروید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و در خصوص تعیین بهترین نوع طراحی و چاپ پارچه از ما مشاوره بگیرید.

 

چاپ دیجیتال تیشرت

دستگاه چاپ تی شرت نیز یکی از تجهیزات چاپ روی‌پارچه است. این دستگاه دارای سه میز با ابعاد 25 * 30 و  40 * 35 و 40 * 50  است و به سرعت بنا به نیاز قابل نصب هستند.  حداکثر سایز چاپ در هر بار 40 در 50 سانتیمتر می باشد. پس از آن پوشاک یا پارچه های بزرگتر وارد دستگاه می شوند و تصاویر مدنظر روس آن ها چاپ می گردند.

مراحل انجام چاپ تصویر بر روی تی شرت

۱-ابتدا باید تصویر دلخواه را روی کاغذ مخصوص چاپ پرینت گرفت.

۲- لباس یا پارچه مورد نظر برای جلوگیری از چروک شدن حین کار باید اتو شود.

۳-کاغذ های اضافی اطراف عکس باید بریده شوند تا تصویر زیبا و دقیقی از طرح روی پارچه چاپ شود.

۴-تصویر به صورت برعکس روی پارچه یا لباس قرار می گیرد.

۵-  درجه حرارت اتو تنظیم می شود و پشت کاغذ پرینت گذاشته می شود تا تصویر روی لباس یا پارچه حک شود.

چاپ پارچه

کاربرد چاپ پارچه

چاپ روی پارچه در زمینه های مختلفی کاربرد دارد و از آن می توان در موارد مختلف زیر استفاده کرد.

⬅️طراحی و تزئین پارچه و پوشاک

⬅️طراحی پارچه های تبلیغاتی برای استفاده در تابلوهای پشت نور و لایت باکس ها

⬅️طراحی بنر و شید

چاپ روی پارچه در عصر حاضر می تواند به تبلیغات کمک ویژه ای کند. جهت تهیه و سفارش بهترین و با کیفیت ترین چاپ روی‌پارچه می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید.

بهترین روش چاپ پارچه

در عمل ، غالباً ، روشهای مختلفی برای چاپ روی‌پارچه وجود دارد که نتیجه ادغام بخشه ای فوق است. امیدواریم که پس از خواندن متن ، به سادگی بهترین روش چاپ پارچه برای خود را انتخاب کنید و در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید با ما در تماس باشید.

در زیر خلاصه ای از محبوب ترین روش ها و هیبریدهای آنها را در بازار آورده ایم:

چاپ پارچه نخی : برای چاپ های ساده گرافیکی، مثلاً روی تی شرت ها

چاپ پارچه دیجیتال : برای چاپ های پیچیده ، مثلاً روی تی شرت

چاپ سابلیمیشن: وقتی می خواهید روی پارچه چاپ کم حجم یا متوسط ​​انجام دهید و به زمان اهمیت می دهید

چاپ پارچه مخمل : وقتی می خواهید روی پنبه چاپی با حجم متوسط ​​و زیاد انجام دهید و زمان طولانی برای تکمیل سفارش مشکلی نیست

چاپ سابلیمیشن رنگی : وقتی می خواهید روی پلی استر طرح خاصی را چاپ کنید.

چاپ طرح دلخواه روی پارچهسفارش چاپ پارچه

با توجه به اینکه پارچه های چاپی با طرح های مختلف دارای کاربرد های بسیاری می باشد می توان گفت خرید و سفارش آن ها از اهمیت به سزایی برخوردار است. انتخاب پارچه مناسب برای چاپ نیز یکی دیگر از نکاتی است که حین سفارش چاپ پارچه نیاز به توجه دارد.

چنانچه برای سفارش چاپ‌روی پارچه نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان دیبا شهر شما را راهنمایی کنند. در واقع ما برای هر چاپ طرح روی هر نوع پارچه ای یک راه حل چاپ داریم. از پارچه های پلی استرها و مخلوط ها گرفته تا الیاف طبیعی مانند ابریشم ، پنبه ، پارچه ، پشم و ریون. صرف نظر از نوع پارچه ای که مورد پسند شما است ما بهترین شیوه چاپ طرح روی پارچه را به شما پیشنهاد می دهیم. در واقع مهم ترین نکته در سفارش چاپ پارچه اطمینان از کیفیت و دوام و انتخاب بهترین نوع پارچه مناسب برای کار شما است که ما در این مجموعه به شما کمک می کنیم با هر سیلقه ای بهترین باشید و بتوانید هر طرحی را روی پارچه مورد نظر چاپ کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *