وبلاگ

پرده هازان چیست و چه مشخصاتی دارد؟

پرده هازان چیست و چه مشخصاتی دارد؟

کاملا دور از انتظار است که بتوان دکوراسیون منزل و محیط را بدون پرده تصور کرد. پرده چهره‌ای را جذاب و زیبا را به محیط هدیه می‌دهد. همانطور که مطلع هستید پرده دارای جنس های مختلفی است که پرده هازان یکی از جنس های با کیفیت و برجسته پرده به شمار می رود. ویژگی های پرده هازان عبارتند از:
• ماندگاری و دوام بالا
• ظرافت و ریز بافت
• مرغوبیت بالا
اشاره کرد. تمامی این ویژگی ها باعث شده تا پرده های هازان از محبوبیت بالایی برخوردار باشند.

پرده هازانپرده هازان چه کیفیتی دارد؟

برای تولید و طراحی این نوع پرده از الیافی ضخیم تر از پارچه های ملحفه ای استفاده می‌شود. همین امر نیز دلیل استحکام و مقاومت بالای آن‌ها است. تور و حریر سنگین تری که در پارچه های هازان بکار رفته موجب شده است که نور خورشید به سختی از آن رد شود. در تولید پارچه های هازان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از الیاف نخ و پنبه ای بکار می‌شود. الیافی که جنس مصنوعی دارند نیز دیگر الیاف استفاده شده در پارچه های هازان را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید -بهترین مدل های پرده در سال ۲۰۱۹

چرا در تولید هازان از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود؟

دلیل این کار این است که عمل چاپ بر روی پارچه‌های تمام نخی به سختی انجام خواهد شد و معمولا نیز نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. به همین علت تولیدکنندگان پرده های چاپی، که هازان نیز یکی از انواع این پرده‌ها است، مقداری الیاف مصنوعی را در ساخت پارچه‌ها بکار می‌برند. علت بعدی افزایش جذابیت و براقیت پرده‌ها است تا روح تازه‌ای به محیط بعد از نصب پرده دمیده شود.

پرده هازانآیا پارچه هازان پس از شتسشو کیفیت خود را حفظ می‌کند؟

همانطور که اشاره کردیم معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از پارچه‌های هازان را الیاف مصنوعی تشکیل می‌دهد. پرده‌های تمام نخ معمولا بعد از عمل شستشو شاهد کاهش ۱۰ درصدی ارتفاع خود هستند و کیفیت اولیه خود را نیز از دست می‌دهند. اما پارچه‌های هازان به لطف الیاف مصنوعی خود از چنین آسیبی مصون هستند و ذره‌ای افت کیفیت را در آن‌ها پس از شستشو مشاهده نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید – اهمیت رنگ ها در دکوراسیون داخلی

پرده هازانخرید پرده هازان

طراحی دکوراسیون و زیبایی محیط یکی از مسائلی است که امروزه شاهد اهیمت روز افزون است. پارچه‌های چاپی هازان نیز به علت کیفیت درجه یک خود و چهره‌ای جذاب و زیبایی که محیط می‌بخشند توانسته تا در اولویت خریداران قرار بگیرد. این جسن پرده در کنار داشتن کیفیت بالا از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار هستند. هازان به نسبت دیگر پارچه‌های موجود در صنعت پارچه جز دسته پارچه‌های ارزان قیمت به حساب می‌آید. مقرون به صرفه بودن و مرغوبیت بینظیر آن موجب شده تا پارچه‌های هازان مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گرفته و به گزینه اول آن‌ها در خرید پرده تبدیل شوند.

منبع: www.vitrinisho.com

پرده هازان

پرده هازان

2 دیدگاه در “پرده هازان چیست و چه مشخصاتی دارد؟

 1. حسن یدالهی گفت:

  سلام.
  ۱،پارچه در کجاچاپ میشود.
  ۲،عرض و ابرفت9

  1. پویا رحمتی گفت:

   سلام در بازار بزرگ
   تا عرض ۱.۵
   ابرفت در هر متر ۲ سانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *