وبلاگ

نصب پرده: ۶ اشتباه رایج هنگام نصب پرده

نصب پرده: ۶ اشتباه رایج هنگام نصب پرده

پرده ها به عنوان یکی از ارکان اصلی دکوراسیون منازل و محیط ها به شمار می روند. بعد از خرید و انتخاب پرده نوبت به نصب پرده می رسد. نصب پرده به مانند خرید آن مهم و حائز اهمیت است. برای اینکه پرده بتواند نهایت جذابیت و زیبایی خود را نشان دهد نیاز است تا به بهترین شکل ممکن نصب شود. در این مقاله از سری مقالات آموزشی دیباشهر قصد داریم تا شما را با اشتباهات رایج به هنگام نصب پرده آشنا کنیم.

نصب پرده

۱- عدم اندازه گیری صحیح پرده:

اولین گامی که قبل از خرید و نصب پرده باید انجام دهید اندازه گیری درست و کامل پنجره ها است. اندازی گیری پنجره ها و ایجاد تناسب میان آن و پرده مورد نظر در صرفه جویی وقت و هزینه بسیار موثر خواهد بود.

۲- نصب پرده از ارتفاع کم:

برای اینکه فضای محیط را بزرگ و دلنشین نشان دهید می توانید از پرده ها کمک بگیرید. برای اینکار بهتر از محل نصب پرده به سقف اتاق نزدیک باشد تا اتاق بزرگتر از حالت عادی دیده شود. این موضوع در مواقعی که محیط مورد نظر از نظر اندازه کوچک بوده بسیار مفید و کارآمد است.

بیشتر بخوانید – آموزش شستشوی پرده

نصب پرده

۳- خرید پرده های کوتاه:

ارتفاع کم پرده یکی از عواملی است که تاثیر بسیار نامطلوبی را بر جلوه اتاق و خود پرده می گذارد. اگر به دنبال بخشیدن حالتی کلاسیک و سلطنتی به محیط دارید بهتر است ارتفاع پرده را به گونه ای تنظیم کنید تا مقداری از آن بر روی زمین کشیده شود. اگر هم به دنبال ساختن محیطی آرامش بخش و دوستانه است ارتفاع پرده خود را تا سطح زمین در نظر بگیرید.

۴- عرض پرده:

هنگامی که می خواهید پرده را نصب کنید باید از عرض کافی آن اطمینان حاصل کنید. به همین منظور شما باید عرض پرده خود را ۲ برابر عرض پنجره ای که پرده قرار است بر روی آن نصب شود در نظر بگیرید تا بتوانید به طور کامل پنجره را پوشش دهید.

بیشتر بخوانید – راهنمای خرید پرده

نصب پرده

۵- عدم اتو کشیدن پرده:

پرده های چروک به هیچ عنوان جذابیت و زیبایی را با خود به همراه ندارند. بنابراین پیش از نصب پرده بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و پرده را اتو بکشید. استفاده از دستگاه های بخار شور هم می تواند گزینه خوبی برای تمیز کردن پرده و رفع چروک های آن باشد.

۶- عدم توجه به چوب پرده:

خود پرده مهمترین بخش نصب آن به شمار می رود. البته نباید سخت افزار مورد نیاز آن را نیز فراموش کنیم. بنابراین موقع نصب به وزن پرده توجه کنید. اگر وزن پرده شما بیش از اندازه سنگین باشد ممکن است به یک چوب پرده مناسب و شیک که بتواند این وزن را تحمل کند داشته باشید. همچنین در مورد مدل و استایل چوب پرده تفکر کنید تا با خود پرده سنخیت و سازگاری داشته باشد.

منبع: www.elledecor.com

نصب پرده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *