وبلاگ

مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ

مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ

مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ: این روزها پرده‌های جدید و به روزی در بازار وجود دارد، که در انتخاب طرح و رنگ هیچگونه محدودیتی ندارند، به این پرده‌‎های  منحصر به فرد پرده پانچ می‎‌‌گویند. پرده‌‎های پانچ با توجه به زیبایی و جذابیتی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته‌‎اند، و در عین حال از محبوبیت بالایی هم برخوردار هستند.

در حال حاضر پرده پانچی را به عنوان المان‌های تزئینی در دکوراسیون‌ها استفاده می‌کنند. ویژگی‌های خوبی که در پرده‌های پانچ دیده می‌شود، این است که به راحتی نصب می‌شوند و قابل شست و شو هستند؛ در واقع در انتخاب طرح برای این پرده‌ها محدودیتی دیده نمی‌شود و می‌توانید آن را با سایر المان‌ها هماهنگ کنید.

معمولا برای این پرده‌‎ها از پارچه‌هایی که دارای عرض 2 و یا 1.40 و یا 3 متر هستند، استفاده می‌شود، البته ناگفته نماند که پارچه‌هایی با عرض 140 سانتی‌متر گزینه مناسبی برای پرده‎های پانچ آماده هستند و برای ارتفاع آن‎ها باید 20 سانتی‌متر بیشتر از اندازه، برای دوخت در نظر گرفته شود.

زمانی که می‌خواهید کل پنجره را با پرده پانچ بپوشانید بایستی که از پارچه‌هایی با عرض 3 متر استفاده کنید؛ البته که 3 متر را برای ارتفاع پرده در نظر بگیرید و برای عرض مناسب پرده، متراژ و میزان متناسبی از پارچه را تهیه کنید.

مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ

3 ترفند طلایی متراژ مورد نیاز برای دوخت پرده پانچ 

در وهله اول بایستی که اندازه پنجره را به صورت دقیق، اندازه گیری کنید تا پرده را به خوبی درستی نصب کنید. پس از این که اندازه ‌گیری مشخص و تعیین شد باید بدانید که عرض پنجره چقدر است و پس از آن متناسب با آن پارچه را تهیه و خریداری کنید.

اساسا پارچه انتخاب شده باید متناسب با نوع مدلی که می‌خواهید باشد یعنی پرده را در سه مدل کم چین، چین متوسط و پر چین دوخت می‌‎کنند؛ شما باید بدانید که کدام مورد را می‌خواهید.

🥇 پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ کم چین: در واقع میزان پارچه تهیه شده بایستی دو برابر عرض پنجره باشد، برای مثال اگر عرض پنجره 2 متر است باید 4 متر پارچه را تهیه و خریداری کنید.

🥇 پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ چین متوسط: در واقع این مدل پارچه‌ها را بیشتر مورد استفاده قرار می‌دهند، بنابراین برای تهیه  پارچه مورد نیاز آن‎ها بایستی مقدار پارچه 2.5 برابر بیشتر از عرض پنجره باشد. برای مثال اگر عرض پنجره دو متر است بایستی که 5 متر پارچه را تهیه و خریداری کنید.

🥇 پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ چین زیاد: این نوع پرده‌ها کاربرد زیادی در دکوراسیون‌های کلاسیک دارند. این مدل پرده‌‎ها بسیار پر چین و سنگین هستند و پارچه مورد نیاز برای آن‎ها تقریبا 3 برابر عرض پنجره است. اگر پنجره عرض دو متری دارد باید 6 متر پارچه تهیه شود.

خرید انواع پرده پانچ


از این 6 اشتباه رایج در نصب پرده خودداری کنید! نصب پرده : 6 اشتباه رایج هنگام نصب پرده


روش اندازه گیری محل نصب پرده پانچ 

برای اندازه گیری کردن پرده پانچ در مرحله اول لازم است که عرض و ارتفاع پنجره با دقت اندازه گیری شود. در صورتی که در دو طرف پنجره دیوار وجود داشته باشد بایستی که از دیوار تا دیوار مقابلش را اندازه بگیرید. برای اندازه گیری ارتفاع باید از سقف تا کف ساختمان را اندازه گیری کنید.

گاهی اوقات ممکن است که ارتفاع و عرض پنجره کوتاه باشد؛ در این صورت از چهار جهت پنجره یعنی هر طرف 10 سانتی‌متر را بیشتر در نظر بگیرید. اما برای اندازه گیری و دوختن حلقه‌های پرده پانچ گفتنی است که تعداد حلقه‌های مورد نظر پرده پانچ به میزان عرض پرده بستگی دارد. معمولا برای هر حلقه‌ه‎ای که در پرده‌‎های پانچ وجود دارد بین 15 الی 20 سانتی‌متر فاصله رعایت شود.

باید عرض پرده را 20 سانتی بیشتر برش دهید که این قسمت زیر پرده قرار می‌‎گیرد و موجب پوشانده شدن لبه پرده می‌شود. در واقع پارچه حلقه‌ها را باید از وسط تا کنید و حتما خط دوخت را در وسط آن قرار دهید و سپس لبه را دوخت نمایید. به منظور دوخت نوار پرده پانچ بایستی که نوار را از هر طرف به اندازه 10 سانتی‌‎متر به داخل گذاشته شود و سپس آن را دوخت کنید. البته هنگام دوخت نوار پرده هم 2 سانتی‌متر از پرده باید زیر نوار واقع شود.

روش اندازه گیری محل نصب پرده پانچ 


به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری پرده خود را بشورید! شستشوی پرده: آموزش کامل نحوه شستشوی صحیح پرده ها


بهترین روش دوخت پرده پانچ 

اولین قدم برای دوخت پرده پانچ این است که یک پارچه مناسب را انتخاب کنید. در حقیقت هر پارچه‌ای را می‌توان برای دوخت این پرده‌ها استفاده کرد. البته که نمی‌‎توان از پارچه‌های حریر خیلی نازک و توری استفاده کنید؛ در واقع هر چه پرده انتخاب شده ضخیم‌‎تر باشد بهتر است چرا که ضخامت و مقاومت کافی برای پانچ و سوراخ کردن وجود دارد و دلیل دیگر این است که چین‌های خاص این پرده روی پارچه‌‎های ضخیم‌تر بهتر ایجاد می‌شود.

برای مثال پرده‌های کتان، پارچه‌های نخی و … گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. باید که ابتدا و انتهای پارچه مورد نظر را تقریبا به اندازه 5 سانتی‌متر تا کنید تا متناسب با اندازه عرض پرده شود. این قسمت را اتو کنید و پس از آن لبه پایینی را به اندازه نیم سانت تا کنید و دوباره آن را اتو کنید. حال بالای پرده را با فاصله 0.5 سانتی‌متر از لبه دوخت کنید و سپس پارچه را باز کنید.

در این مرحله حلقه‌ها را به صورتی اتو کنید که جهت آن‎ها به سمت بالا باشد. پس از آن بایستی بخش جلویی را به زیر تا کنید و سپس اتو کنید و آن را در جای خود با استفاده از سنجاق، سنجاق کنید. حال لبه جلویی پرده را بدوزید و لبه‌های کناری را هم تا بالا دوخت کنید؛ در نهایت حاشیه پایین را بدوزید

بهترین روش دوخت پرده پانچ

سخن آخر 📑

برای اطلاع از مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ در ابتدا اندازه‎ گیری‌ها را به صورت دقیق انجام دهید. پس از اندازه گیری طول و عرض پنجره به سراغ انتخاب پارچه پرده پانچ بروید. برای انتخاب کردن پارچه مناسب حتما به ضخامت پرده دقت کنید، هر چقدر پرده ضخیم‌تر باشد گزینه مناسب تری خواهد بود. به هیچ عنوان از پارچه توری و یا حریرهای بسیار نازک استفاده نکنید.

و در نهایت پس از انتخاب پارچه مناسب، محل نصب پرده را اندازه گیری کنید و با توجه به اندازه گیری‌های گفته شده، پرده را بدوزید. دوخت پرده‌‎های پانچ را حتما به خیاط‌های ماهر بسپارید و زیبایی را به دکوراسیون خود هدیه دهید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در دیبا شهر تماس بگیرید.


🧾 تجربیات و نظرات خود را در خصوص مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ با ما به اشتراک بگذارید.🧾


بروزرسانی 3.09.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *