وبلاگ

مدل روتختی دخترانه

مدل روتختی دخترانه

انسان‌ها در طول روز کارهای بسیاری انجام میدهند که نیاز به صرف انرژی دارد لذا پس از اتمام روز احتیاج دارند تا استراحت کنند و خواب کافی داشته باشند. علاوه بر اینکه نوع اتاق خواب و چیدمان وسایل موجود در آن مهم است، روتختی یکی از وسایلی است که تاثیر به سزایی در رنگ بندی اتاق خواب و ارامش روحی افراد میگذارد. انتخاب یک روتختی شیک و زیبا به اتاق خواب سرویس خواب یکی از مهمترین بخش‌های اتاق خواب است و روتختی مشهودترین بخشی است که خودنمایی میکند لذا رنگ جلوه خاصی میبخشد و میتواند بر کیفیت خواب افراد اثر شگرفی بگذارد.

شواهد نشان میدهد که رنگ روتختی در آرامش قبل از خواب، زمان به خواب رفتن و نشاط پس از بیدار شدن موثر است و میتواند احساسات مختلفی را در افراد القا نماید. روتختی‌ها در رنگ و طرح‌های مختلفی موجود هستند و انتخاب هر رنگ و طرح به سلیقه شخصی افراد وابسته است. روتختی‌های دخترانه معمولا در رنگ‌های شاد و روشن و طرح‌های فانتزی و عروسکی عرضه میشوند. میتوان روتختی‌ها را با وسایل اتاق خواب ست یا با نوع چیدمان منزل هماهنگ کرد. معمولا در فصل تابستان طرح‌های فانتزی و رنگارنگ مانند طرح هاوایی مورد استقبال بیشتری قرار میگیرند. روتختی‌های سه بعدی از جنس مخمل هستند و در تمامی فصول کاربرد دارند.

رنگ روتختی دخترانه

رنگ روتختی دخترانه 

رنگ سفید نماد صلح و پاکی است و به خوبی نور را انعکاس میدهد و سبب آرامش روان میشود. رنگ آبی نشان دهنده امنیت است و ممکن است درترکیب با رنگ‌های خنثی سبب القا احساس ناامیدی گردد. رنگ سبز شادی آفرین است و گزینه مناسبی برای انتخاب رنگ روتختی میباشد. رنگ زرد نماد شادی است و درترکیب با رنگ‌های خنثی میتواند سبب زیبایی اتاق خواب شود.

رنگ صورتی، نارنجی، بنفش وقرمز رنگ‌های بسیار شادی هستند و جزء پرطرفدارترین رنگ‌ها جهت انتخاب روتختی توسط بانوان محسوب میشوند.

علاوه بر رنگ و طرح، جنس روتختی نیز بسیار مهم است. روتختی‌هایی از جنس ابریشم و ساتن براق و نرم هستند و بهترین گزینه میباشند. برای اتاق خواب‌هایی با وسایل فانتزی میتوان از روتختی‌هایی با جنس کتان استفاده نمود. روتختی‌های سه بعدی به دلیل ایجاد جذابیت برای اتاق خواب، بهبود فضای اتاق خواب، تنوع و کیفیت بالا و ایجاد تصاویر واقعی و تناسب با اتاق خواب مورد استقبال دختران قرار میگیرند. دختران شخصیت‌های کارتونی، دخترانه، گل، عروسکی، میوه ای و حیوانات افسانه ای را بیشتر میپسندند و رنگ‌های صورتی، آبی، سفید، بنفش، زرد و نارنجی مورد علاقه آنهاست. دختران معمولا رنگ‌های شاد و روشن را دوست دارند و در سن‌های کمتر روتختی‌هایی با ترکیب رنگ فراوان برای آنها جالبتر است اما با افزایش سن از این ترکیب رنگ کاسته میشود.

انواع مدل روتختی دخترانه

انواع مدل روتختی دخترانه 

روتختی‌های دخترانه مدل‌های متنوعی دارند که شامل موارد زیر میشود:

🔃 مدل عروسکی: این مدل برجسته است و کودکان میتوانند به راحتی عروسک آن را لمس کنند و به خواب روند.

🔃 مدل ساده: این مدل بیشتر مورد پسند دختران نوجوان است و با داشتن ترکیبات رنگی درست فضای دلخواه و محیط دوست داشتنی آنها را فراهم میکند.

🔃 مدل کهکشانی: این مدل روتختی دارای طرح‌های نجومی و دایناسور است.

🔃 مدل گل گلی: این مدل روتختی فضا را کاملا شاد و زیبا می‌کند و برای اتاق‌های خلوت با وسایل اندک بهترین گزینه است.

🔃 مدل فانتزی: روتختی‌های فانتزی مدل و طرح‌های مختلفی دارد و یکی از انواع این مدل‌ها مدل سه بعدی می‌باشد که مورد علاقه بسیاری از دختران است. روتختی‌های فانتزی برای اتاق‌های کوچک و شلوغ گزینه مناسبی نیست.

🔃 مدل اسپرت: روتختی‌های اسپرت در مدل‌های مختلفی همچون راه راه، هندسی، برجسته و حاشیه دار عرضه می‌شوند و به راحتی می‌توان انها را با اتاق خواب ست کرد.

🔃 مدل تکه دوزی: با الهام گرفتن از انیمیشن‌ها و شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه دخترها می‌توان تکه‌های مناسب را به یکدیگر دوخت و تنوع و خلاقیت ایجاد کرد.

نکات انتخاب روتختی دخترانه

نکات انتخاب روتختی دخترانه 

برای انتخاب مطلوبترین روتختی دخترانه باید به نکات زیر توجه نمود:

⏺️ اندازه دقیق تشک و تخت را بدانید و سپس روتختی را سفارش دهید.

⏺️ رنگ روتختی نباید با چندین بار شستشو تغییر یابد و باید ثبات رنگ داشته باشد.

⏺️ باید از کیفیت مطلوب و مناسبی برخوردار باشد.

⏺️ رنگ و طرح آن به درستی انتخاب شود و با سلیقه افراد هم خوانی داشته باشد و سبب ایجاد آرامش ذهنی شود.

⏺️ قیمت مناسبی داشته باشد.

⏺️ سبک باشد.

⏺️ جنس مرغوبی داشته باشد.

⏺️ هوا از میان الیاف آن به خوبی عبور کند.

⏺️ سبب تعریق نشود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📝امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید .📝

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

بروزرسانی 19.01.01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.