وبلاگ

انواع چوب پرده

انواع چوب پرده

انواع چوب پرده یکی از اجزای اصلی پرده‌ها به شمار می‌روند و در زیبایی ظاهر آن‌ها تا حد نسبتاً زیادی تأثیرگذار هستند. منظور از چوب پرده همان میله‌ای است که پرده را در حالت ایستاده نگه می‌دارد و اجازه حرکت به چپ و راست را به پرده‌ها می‌دهد. همه پرده‌ها از میل پرده در سیستم خود استفاده می‌کنند. استفاده از پرده یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تزئین دکوراسیون دیوار هر اتاقی است. در انتخاب یک پرده شیک و زیبا باید علاوه بر پارچه به اکسسوری‌ها و دیگر لوازم مورد نیاز پرده‌ها نیز توجه کنید. یکی از لوازم مهم که تأثیر زیادی بر روی زیبایی یک پرده می‌گذارد همین میل پرده‌ها یا چوب پرده‌ها هستند. البته پرده‌ها را می‌توان بدون وجود میل پرده هم نصب کرد اما نتیجه کار از نظر ظاهر و زیبایی بسیار نامناسب خواهد بود.

یکی از مسائل خیلی مهم در انتخاب مدل میل پرده شیک، توجه به جنس مواد سازنده میل پرده است، میل پرده‌های زیبا و شیک بیشتر از پلاستیک، چوب و یا فلزاتی مثل آهن و برنج و مواد دیگر ساخته می‌شوند. شکل میل پرده‌ها مانند جنس مواد سازنده و البته رنگ آن‌ها تنوع زیادی دارد؛ برای مثال میل پرده‌هایی که به شکل شاخه شاخه هستند یکی از مدل‌های پرطرفداری هستند که در این زمینه وجود دارند. وقتی ‌که بخواهیم برای پنجره خود از دو یا چندلایه پرده مختلف استفاده کنیم، میله پرده دوتایی بهترین و مناسب‌ترین انتخاب است. میله پرده دوتایی برای افزودن جلوه و شکوه اتاق بسیار مناسب بوده و معمولاً از دو قطب و یک براکت ساخته می‌شود.

انواع چوب پرده

انواع روش‌های نصب چوب پرده 

چوب‌ پرده‌ها در سه موقعیت نصب می‌شوند:

چوب پرده سقفی

این روش برای پرده‌های بلند بهتر است. چوب پرده را روی سقف نصب می‌کنند، به‌این ‌ترتیب طول اتاق بزرگ‌تر جلوه می‌کند و از نظر بصری هم بسیار زیبا و شکیل است. اگر مانعی در زیر پنجره وجود ندارد می‌توان قد پرده را تا روی زمین گرفت، در این حالت حتماً میله نصب از طرفین پنجره باید به اندازه ۴-۵ سانتی‌متر بزرگ‌تر باشد. اندازه مناسب در همین حدود است، زیرا هم پرده شیک‌تر دیده شده و هم قدرت هم‌پوشانی پرده بیشتر می‌شود؛ خصوصاً برای پنجره‌های اتاق‌خواب، هنگام شب جلوی نورهای مزاحم هم گرفته می‌شود. برای پرده پذیرایی، بلندی پرده را چند سانت بیشتر و عرض را پر چین تر انتخاب کنید. موقع نصب میله پرده‌ هم دقت کنید که اندازه‌گیری روی سقف کاملاً صاف و دقیق باشد، در غیر این صورت پرده بدشکل می‌ایستد و شکل جالبی به خود نمی‌گیرد.

چوب پرده دیواری

چوب پرده دیواری

در پنجره‌هایی که نیمه هستند و تا روی کف ادامه ندارند، بهتر است که میله پرده را روی دیوار نصب کنید. نصب پرده به این شکل در همه پنجره‌های بزرگ و کوچک ممکن است. به‌ طور مثال اگر ارتفاع کف تا سقف ۲٫۷۵ سانتی‌متر است و پنجره ۵۰ سانتی‌متر پایین‌تر نصب ‌شده باشد، طراحان داخلی پیشنهاد می‌کنند که باید میله پرده را به‌اندازه حداقل ۲۰ سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کرد. به‌این ‌ترتیب پنجره بلندتر و کشیده‌تر دیده می‌شود که بسیار دید بهتری دارد و شیک‌تر است. در مواردی که فاصله سقف و قاب پنجره کوتاه‌تر است، بهتر است نصب پرده را از سقف انجام دهید ولی در موارد دیگر نصب پرده روی دیوار و فضایی بالاتر از پنجره بهتر است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🔛 انواع طرح های دلخواهتان با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت را از ما بخواهید: پرده چاپی 🔛

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

چوب پرده درون قاب پنجره

یک روش دیگر هم برای نصب پرده اتاق وجود دارد که اغلب این طرح را در آشپزخانه‌ها استفاده می‌کنند. به ‌طور کلی در پنجره‌هایی که کوچک‌تر هستند بهتر است که چوب‌پرده‌ها را در قاب داخل پنجره نصب کرد. در این مورد اندازه‌گیری دقیق میله پرده خیلی مهم است؛ اندازه میله باید دقیقا برابر با اندازه چارچوب داخلی پنجره باشد و پرده به قاب داخلی پنجره نصب می‌شود. فاصله پرده از پنجره هم بین ۴-۵ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود و بلندی و عرض پرده در این روش دقیقا به اندازه قاب داخلی پنجره است.

نصب میله پرده

نصب میله پرده 

برای نصب میله پرده باید نکاتی را مورد توجه قرار داد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

☑️ بلندی و طول پرده در هنگام نصب پرده 

به‌ طور معمول برای نصب پرده دو قاعده اصلی وجود دارد. مناسب‌ترین مکان برای قرارگیری پرده روی خط سقف بوده و پس ‌از آن نیز بهتر خواهد بود آن را بر روی زمین امتداد بدهید. در این صورت اگر فضای اتاق کوچک باشد، آن را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و اگر هم اتاق فضایی بزرگ دارد آن را منظم‌تر و مجلل‌تر نشان می‌دهد. فرقی نمی‌کند که پنجره بالا باشد یا پایین، بزرگ باشد یا کوچک و یا حتی شکل دار باشد یا ساده، در هر صورت قرار دادن پرده‌ای که از سقف تا زمین کشیده شود، می‌تواند جذابیت فوق‌العاده‌ای به دکوراسیون اتاق ببخشد.

☑️ توجه به شکل میانی در نصب پرده 

استفاده از پرده‌های دوتایی در دو طرف یک میله معمولاً یکی از گزینه‌های بسیار رایج به حساب می‌آید. از این روش می‌توان برای نصب پرده هرگونه پنجره‌ای استفاده کرد.

نصب پرده به صورت دیوار به دیوار

☑️ نصب پرده به‌ صورت دیوار به دیوار

یکی دیگر از راه‌های نصب پرده قرار دادن آن‌ها به شکل کاملاً ساده و دیوار به دیوار است. این روش دکوراسیون اتاق را مرتب ساخته و فضایی تمیز و منظم به اتاق می‌بخشد.

☑️ نصب پرده یک سره 

یکی از روش‌های پیشنهادی برای جذاب‌تر و شیک‌تر کردن دکوراسیون، ایجاد تفاوت در طول میل پرده و خود آن است؛ سه برابر کردن طول میل پرده می‌تواند روش بسیار خوبی برای این کار به‌ حساب آید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

⏺ بهترین گزینه برای داشتن دکوراسیونی مینیمال! پرده پانچی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

انواع مدل‌های اتوماتیک گریبر

یکی از مدل‌های ریل اتوماتیک ریل گریبر آمریکایی یا همان ریل اتوماتیک تایوانی است. گریبر یک برند و شرکت تجاری است که در زمینه دکوراسیون و اکسسوری پرده زیر نظر کمپانی بزرگ springs window fashion در امریکا، اروپا و آسیا فعالیت می‌کند. یکی از محصولات این شرکت ریل اتومات گریبر است که به شکل کاملاً خودکار با دستگاه‌های پیشرفته تولید می‌شود. ریل گریبر از جنس آلومینیوم بوده و مقاوم در برابر گرما، زنگ‌زدگی و حتی کمی تاب خوردگی است. این ریل از دو قسمت جدا از هم تشکیل ‌شده که به‌صورت کشویی در یکدیگر قرار می‌گیرند تا بتوان اندازه ریل را به شکل دلخواه کوچک یا بزرگ کرد؛ این ریل در 5 سایز با اندازه‌های مختلف وجود دارد.

انواع مدل‌های اتوماتیک گریبر

سخن آخر

انواع چوب پرده یکی از اجزای اصلی پرده ها هستند و در زیبایی ظاهری آن ها نسبتا تاثیرگذار هستند. چوب پرده نواری است که پرده را به صورت عمودی نگه می دارد و اجازه می دهد پرده ها به چپ و راست حرکت کنند. همه پرده ها در سیستم خود از چوب پرده استفاده می کنند. استفاده از پرده یکی از ساده ترین راه ها برای تزئین دیوار هر اتاق است. در انتخاب پرده شیک و زیبا علاوه بر پارچه باید به لوازم و سایر لوازم مورد نیاز پرده نیز توجه کرد. یکی از مهم ترین اکسسوری هایی که در زیبایی پرده تاثیر زیادی دارد میل پرده است. دیبا شهر عرضه کننده انواع پرده و پارچه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در بازار بزرگ تهران آماده ارسال سفارشات شما در سریعترین زمان ممکن است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📝امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید .📝

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

بروزرسانی 4.12.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.